بایگانی دسته: لینک

لینک به مطالب دیگران

من اومدیم

خواستم بنویسم «ما اومدیم»، دیدم فعلاً که «من اومدم»، آزاده هر موقع اومد و مطلب نوشت، میشه «ما اومدیم»! فعلاً از هر کدوم یه تیکه شو میذارم، پس میشه : «من اومدیم»!

از دیشب اسم وبلاگ به «زیر طاق مهتاب» تغییر کرد. با آزاده نشستیم و ۳-۴ دقیقه!! فکر کردیم چی بذاریم اسمش رو، دیدیم چون خیلی به جناب «ابراهیم حامدی» ارادت داریم، اسم وبلاگ رو از یکی از ترانه های ایشون که خیلی دوستش داریم بگیریم! لطفاً دوستانی که لینک داده اند، تغییر بدند اسم رو!

یه دستی هم به سر و روی وبلاگ کشیدم که واقعاً دو نفره بشه! فعلاً هم به دلیل داشتن ۴ واحد ناقابل در ترم ۱۰، بیش از حد توی خونه ام و تا وقتی کار ردیف بشه، به ترتیب به وبلاگهای دوستان سر میزنم. ترتیب که نداره، هر چی گوگل ریدر بفرمایند!

این کنکور امونمون رو برید! حدود ۵ ماه از گردش و تفریح و مهمونی و اینها بزنی!، بعد بری سر کنکور بشینی و از ۱۰۰ تا سؤال، حداقل ۴-۵ تا سوال غلط باشه و یه سوال از یه درسی که روش خیلی حساب کرده بودی بدند و خودت و دوستانت اصلاً ندونید از کدوم منبع داده بودند، توی ذوق آدم میزنه خب! فعلاً داریم یه نفس راحت میکشیم و با خیال راحت میشینیم حرف میزنیم و اینور و اونور میریم و فیلم میبینیم و کتاب و مجله ای هم میخونیم.

تموم شدن کنکور به غیر از آرامشی که برای ما داشت، یه اتفاق خیلی خوب رو هم به همراه داشت: هر روز که سر میزنم دانشکده (البته من یکشنبه – سه شنبه ها که خودم میرم رو میگم)، کلی از بروبچه هایی که چند ماهی بود ندیده بودم رو توی سایت دانشکده می بینم و کلی روحیه ام عوض میشه. بعدشم که همراه با «روحیه ی اصلی» به منزل پدر و مادر محترم مراجعت می فرماییم و مشغول استراحت میشیم و بیشتر روحیه میگیریم.

خلاصه که از همینجا همه ی دوستانی که اینجا رو میخونند رو توصیه میکنم به «تقوا و ازدواج»! قابل توجه «پژمان»! آقا اگه زن نگیری زودتر، مسافرت طار نمیبریمت ها! خود دانی!

فعلاً چندتا لینک میذارم، ببینید اگه وقت کردید:

۱- شیرانی که از روباهان می ترسند، حتی اگر فرزندان خود باشندبر ساحل سلامت – سمیه توحیدلو

۲- جوک سیمای جمهوری اسلامی ایران برای احمدی نژاد و دستگیری ارسال کننده ی جوک

۳- اظهارات مشعوف کننده ی از سر توهم فاطمه رجبی

۴- چه چیزی در این عکس می بینید؟

توهمات یک رئیس جمهور آینده

چند روزیه که با سرد شدن هوای تهران، موتور شوفاژخونه ی ساختمون رو روشن کرده ایم. هر سال با روشن کردن موتور شوفاژخونه و بیش از پیش گرم شدن آب خونه، شیرهای آب سرد ساختمون هم آب گرم تراوش می فرمایند! دیشب که داشتم مسواک میزدم یادم افتاد که یه کتابی داشتم به اسم «از دکتر بپرس» که سال اول راهنمایی معلم زبان مدرسه مون بهم هدیه داد و توی اون کتاب نوشته بود که از شیر آب گرم هیچ وقت آب نخورید!

داشتم به اون کتاب جالب فکر میکردم که یادم اومد آقای سعید جابری پور (همون معلم زبان اول راهنمایی)، یه کتاب دیگه هم بهم داده بود به اسم «انرژی اتمی» که توش مثلاً خیلی ساده و قابل فهم برای یک دانش آموز گروه سنی ج یا د در مورد انرژی اتمی و رآکتور هسته ای و نیروگاه و اینها توضیح داده بود که البته من به دلیل نبود نمود عملی اونها در تصوراتم، در فهم اندازه ی مثلاً یه رآکتور اشتباهاتی داشتم و اون رو خیلی کوچکتر از اونی که هست تصور می کردم. اون روزها رسم بود (شاید الآن هم باشه) که پاچه خارها برای خودشیرینی پیش معلم ها، ماکت یه سری موارد مربوط به درسها، خصوصاً علوم رو درست میکردند و برای معلم می آوردند و شیرین عسل بازی در می آوردند. یکی از این عزیزان که اتفاقاً ماکت یه نیروگاه هسته ای رو درست کرده بود!!! توی سرویس ما بود. من چون توی اون کتابه، عکس رآکتور و نیروگاه و مخازن و اینها رو دیده بودم، فهمیدم که اون ماکت یه نیروگاه هسته ایه! یادمه اون روزها خیلی ذهنم درگیر این شده بود که یه رآکتور توی خونه مون بسازم و یه نیروگاه هسته ای توی اتاقم درست کنم!!! به اینجای ماجرا که رسیدم، یهو دیدم که من هم همچین دست کمی از رئیس جمهور در تصور از یک نیروگاه هسته ای ندارم! خدا رو چه دیدید! شاید من رئیس جمهور آینده باشم!

———————————————————————-

پا نوشت:

۱- این جریان توهم و خودبزرگ بینی و خودشیفتگی و اینها، شاید اثرات خوندن سلسله مطالب «در مذمت توهم» شماره ی ۲۱ هفته نامه ی «شهروند امروز» ۲۹ مهر ۱۳۸۶ هم باشه!

۲- دانشجویان دربند پلی تکنیک رو قراره به زندان قزل حصار رجایی شهر کرج که زندانیان خطرناک و معتادان رو در اون نگهداری می کنند، منتقل کنند! خدایا …

۳- این هم از دار و دسته ی کروبی قدرت طلبِ …: داستان یک روزنامه نگار در اعتماد ملی که گفت نه!

۴- از همه ی دوستانم که این مطلب رو میخونند و من به وبلاگشون سر نزده ام، شدیداً عذر میخوام و قول میدم در اولین فرصت، بهشون سر بزنم. البته اگه این کنکور اجازه بده!

کودکان ِ سرباز و چند لینک

این مطلب رو بخونید: سرنوشت تلخ کودکان سرباز در سودان

با خوندن این مطلب، بغض و خشم با هم، همه ی وجودم رو گرفته! یک سازمان نظامی، به نام آزادی و آزادی خواهی، کودکان مردم رو می دزده و از اونها به عنوان سرباز در جنگ استفاده میکنه. وای که ما آدمها چقدر وحشی هستیم …

———————————————-
پ.ن بی ربط:

۱- معاون امنیت دادستانی تهران، حرف آخر را همین اول زده! خدا به داد احسان، پویان، مجیدها، مقداد و احمد برسه!

در پی دستگیری حلقه ی مفقوده ی حوادث امیرکبیر؛ عاملان اصلی انتشار نشریات موهن هفته آینده مشخص می‌شوند – خبرگزاری فارس

هیئت علمی پلی تکنیک و دانشگاه های دیگر کشور! ننگتان باد که سکوتتان به بهای جان فرزندان این آب و خاک تمام می شود!

۲- فاتحه ی خانه ی هنرمندان ایران را هم بخوانید

خانه ای مخملی برای هنرمندان؟! – روزنامه ی کیهان

فرافکنی! این بار از نوع برخورد با بدحجابی

این روزها بحث بر سر برخورد نیروی انتظامی با بدحجابی خیلی داغ است و هر کسی از ظنّ خود، زوایایی از این طرح را به دیگران می نمایاند.

اولین مسئله ای که در مورد طرح برخورد با بدحجابی به ذهن من رسید، این بود که اصولاً «مصادیق بدحجابی چیست؟» و «تعیین این مصادیق بر عهده ی کدام ارگان است؟»

با توجه به نوع نگاه آن ۸۰ درصد مردم که کیهان آنها را خواهان برخورد با بدحجابی دانسته! [گفته های رئیس پلیس تهران در همین مورد را اینجا بخوانید]، مصادیق بدحجابی هر چند ماه یکبار باید به روز بشوند! یک روز مانتوی رنگی مصداق بدحجابی است و احتمالاً روز دیگر، کفش و جوراب رنگی! البته اینطور که از نگاه کیهان [به عنوان روزنامه ای که تمامی اتفاقات روزها و حتّی هفته های آینده را پیش بینی می کند] و مقاله نویسانش بر می آید، ایشان فقط و فقط چادر را به عنوان پوشش مناسب می دانند و هر نوع پوشش دیگری را مصداق بارز بدحجابی!

سوال دیگری که در این زمینه برای من [و مطمئناً خیلی های دیگر] همیشه مطرح بوده و هست، این است که «آیا تمامی مشکلات جامعه ی امروز ایران بطور کامل حلّ و فصل شده و تنها مشکل باقی مانده، چند تار موی دختران و زنان است؟» چند تار مویی که به عقیده ی کیهانی ها و همفکرانشان [که مصداق «کافر همه را به کیش خود پندارد» می باشند]، باعث تحریک مردان و پسران و ایجاد فساد و فحشا و سرآغاز تمامی مشکلات جامعه ی ایرانی است!
اگر چنین است که باید به زنان جامعه ی ایران تبریک گفت و تار مویشان را معطّر کرد و در مکانهایی امن، به شدت از آن حفاظت کرد!
تار مویی که می تواند باعث ایجاد این همه مشکل، از قبیل گرانی مسکن، اقلام خوراکی مانند میوه و گوشت، هزینه ی رفت و آمد روزانه و … بشود، واقعاً ارزشمند است و چون اینهمه توانایی دارد، می توانیم از توانایی هایش برای حل مشکلات دیگر جامعه استفاده کنیم!

اما اگر از زاویه ای دیگر به طرح برخورد با بدحجابی نگاه کنیم، به راحتی درمی یابیم که هر زمان قرار بوده بده بستانی با کشور یا سازمانی انجام بشود که اعتراضات زیادی را در پی خواهد داشت، یا هنگامی که اعتراض یا سرکوب یا بازداشتی در گوشه ای از کشور صورت می گیرد که دست برقضا و ناخواسته! خبرش در سراسر کشور پخش می شود و باعث ایجاد حساسیت در بین مردم می شود، یا مثلاً فاجعه ای در امر قوانین تصویب شده در کشور صورت می پذیرد، مواردی مانند «برخورد با بدحجابی» [یا پیش ترها، «تشییع پیکر گلگون شهدای گمنام جنگ تحمیلی»] در خبرها بصورت مکرّر اعلام می شود و در فاصله ی بسیار کوتاهی، تبدیل به تیتر اول خبرگزاری ها و مطبوعات می گردد! در یک کلام «فرافکنی» صورت می گیرد تا ضمن تشویش اذهان عمومی و شانتاژ خبری، موارد و اتفاقات پیش آمده ی قبلی از صفحه ی اخبار روزانه و گفتگوهای روزمره ی مردم حذف گردد!

با این تفاسیر، این روزها با مطرح شدن طرح برخورد با بدحجابی از سوی فرمانده ی نیروی انتظامی تهران بزرگ، نباید اجازه دهیم خبرهایی مانند «شروع بی سر و صدای آبگیری سد سیوند و آغاز به زیر آب رفتن و صدمه دیدن تنگه بلاغی و آثار ارزشمند باستانی موجود در منطقه» [+]، «سرکوب و دستگیری مجدد معلمان معترض به سیاست های اقتصادی و معیشتی دولت نهم»، «سرکوب و دستگیری بیش از پیش فعالان جنبش زنان»، «افزایش فشار بر رسانه ها و مطبوعات و روزنامه نگاران و نویسندگان ِ منتقد و مستقل»، «افزایش فشارهای گسترده بر دانشگاه و نهادهای واقعی و منتقد ِ دانشجویی از جمله شوراهای صنفی و انجمن های اسلامی» [+] و مواردی از این دست، به ورطه ی فراموشی سپرده شوند.

———————————————-

پ.ن.

۱- دختران پلی تکنیک پس از حضور رهایی به عنوان رئیس دانشگاه [فوتوبلاگ]

۲- بعد از حدود ۵ روز درگیر بودن با مسائلی از قبیل پروژه های متعدّد درسی، عروسی «علی و سمانه» و جشن عقد «علیرضا و فاطمه» [که هر دو مراسم فوق العاده عالی بودند و خیلی خوش گذشت]، چرخی در دنیای مجازی زدم. آنقدر اتفاقات و نوشته های جالب و متنوعی را خواندم که دلم نیامد شما هم نیم نگاهی به آنها نیندازید:

فیلم سیصد یا سد سیوند؟ کدام اهانت است؟ و کاسپاروف به پوتین کیش داد – سیامک قاسمی – رازنو

آقای رئیس پلیس، من شرم می کنم – ساحل سلامت – سمیه توحیدلو

اعتماد ملی، حسین شریعتمداری و ملوانان بریتانیایی – روزمزه گی ها – مریم شبانی

اسامه در پارس خودرو – آرش حسن نیا – هنوز

احضار ۳ دانشجوی دختر دستگیر شده در اسفند ماه به دادگاه انقلاب – میدان زنان

گزارش نشست «جنبش زنان، تهدیدها و مقاومت ها» در دفتر تحکیم ادوار – تغییر برای برابری

تحصن و اعتراض در دانشکده فنی بابل دانشگاه مازندران

و این هم سه کاریکاتور از نیک آهنگ کوثر۱ و ۲ و ۳

چند لینک و نکته

در راستای اینکه در بعضی جاها، صفحه ی قرار دادن لینک در لینکدونی delicious فیلتر شده، بنده از این به بعد لینکهای مورد نظرم رو در انتهای نوشته ام قرار میدم و یک رسته هم به نام لینک به وبلاگ اضافه می نمایم. باشد که رستگار شوید!

اول از همه، وبلاگ جمهور(مهدی محسنی) هم فیلتر شد! سایتهای خبری انتخاب و آفتاب هم همینطور! مشخصاً موج جدیدی از فیلتر منتقدین دولت شروع شده! سایت مجله ی زنان هم مشمول مهرورزی دولت نهم قرار گرفته

حالا چندتا لینک:

یک سایت باحال راه اندازی شده که اطلاعات جالبی در مورد روز تولد شما بهتون میده. حتماً سر بزنید: kakophone

بین تمام کسانی که با من توی یک روز به دنیا اومده بودند، فقط مارگارت تاچر، نخست وزیر سابق انگلیس رو میشناختم.

در ضمن نوشته بود در سال ۱۹۸۵، در آمریکا دو جین تخم مرغ ۸۰ سنت بوده. حالا حرف وزیر بازرگانی دولت مهرورزی رو باور میکنم که گفت «گرانی نداریم». ببینید اون موقعها در آمریکا تخم مرغ چقدر گرون بوده! پس این مردم فقیر و بیچاره و قشر آسیب پذیر و کاترینا زده های آمریکا چی باید بخورند؟ هان؟ چرا رئیس جمهور ما در نامه اش به بوش، این مسئله رو مطرح نکرد؟ چرا پیگیر مشکلات مستضعفان جهان نیستیم؟
—————————————————————————

کمیته ی اعتراضتا دمکراسی (علی عبدی)

اعتراض انجمن فیزیک ایران به پخش اخبار علمی دروغ و غیرموثق

مصاحبه ی فاطمه راکعی رئیس کمیسیون زنان جبهه ی مشارکت درباره ی تصویب و صدور قوانین و بخشنامه های جدید علیه حقوق زنان

تشویش اذهان عمومی جرم نیست، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی جرم است – قسمتی از صحبتهای شادی صدر درباره ی حقوق افراد در جامعه – سایت کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت